ТОП-9 порад: як правильно підшити карнизний звис?

«Головне – в деталях» - ця фраза характеризує будівництво приватного будинку найкраще. Особливо це стосується даху. Адже, здавалося б, коли покрівля готова, можна розслабитися, але варто приділити завершальним деталям трохи менше уваги – результат уже не той. Одна з них – правильна підшивка карнизів.

У приватному будівництві карнизний звис - функціональна й естетична деталь, яка має бути в будь-якому будинку зі скатною покрівлею. У чому його важливість? У тому, що від матеріалу, з якого виконана підшивка карнизу, залежить зовнішній вигляд і довговічність покрівлі, адже правильна вентиляція сприяє збільшенню терміну експлуатації всього даху. Саме через звис проходить канал вентиляції «карниз-коник», і через нього виводиться зайва волога.

Порада №1 Який матеріал обрати для підшивки карнизного звису?

#

Перевага в тому, що це натуральний і красивий матеріал. Але основний недолік – йому необхідний додатковий догляд: дерево слід обробляти розчином проти грибка і загнивання, періодично підфарбовувати. Крім того, його важко монтувати.

#

Він надійний і довговічний. При правильній нарізці монтується досить просто – шуруповертом на саморізи. Та головний недолік металу – схильність до корозії, тому обов`язково слід врахувати, що з часом доведеться її усувати.

#

Головні властивості матеріалу – це стійкість до іржавіння і загнивання, а також довговічність без додаткового догляду. Термін його служби складає біля 25 років. Він універсальний, легко монтується до будь-якого виду покрівельного покриття і фасаду. Серед представлених на ринку матеріалів саме софіти з ПВХ найбільш відповідають поняттю «ціна-якість», а велика кількість колірних рішень дозволяє вибрати варіант, гідний будь-якого, навіть найбільш незвичайного даху.

#

Порада №2 Вартість підшивки карнизів зазвичай становить не більше 1-2% загального бюджету покрівлі.

#

Карниз увесь час на виду, і від того, як він виглядає, буде залежати загальне враження від усієї покрівлі. Тому важливо використати ці 1-2% на максимально якісний і естетичний матеріал.

#

Порада №3 Необхідно встановити софіти з перфорацією.

#

Вентиляція у покрівельному пирозі здійснюється за рахунок даху. Неправильна підшивка – готуйтеся до негативних наслідків через збирання вологи: від псування утеплювача даху до грибка в мансарді. При розрахунку слід урахувати, що перфорована панель встановлюється через 2 цілісних.

#

Порада №4Підшивка даху софітом – це висотні роботи.

#

Навряд чи комусь хочеться виконувати висотні роботи кожні декілька років. Тому матеріал повинен бути практичним, довговічним і зберігати свій вигляд без регулярних ремонтних робіт і догляду.

#

Порада №5Панелі не можна встановлювати щільно!

#

Щоб перевірити правильність монтажу, потрібно посовати панель з боку в бік. Якщо підшивка ходить легко – установка правильна, якщо ж панелі стоять упритул – є ризик, що матеріал «поведе» у спеку.

#

Порада №6Монтаж водостоків і софітів потрібно здійснювати після закінчення фасадних робіт.

#

Краще не поспішати з монтажем водостоків і софітів, поки не завершено облицювання фасаду. Багато хто встановлює водостік і підшиває звис до того, як буде готовий фасад будівлі – це неправильно! Тому що в такому разі при оздобленні фасаду з`являється проблема: як естетично зістикувати фасадне покриття із софітом та водостоком?

#

Порада №7Софіти не можна монтувати в місцях прямого потрапляння сонячних променів.

#

Для закриття лобової і торцевої дошки краще використовувати спеціальні металеві планки за кольором покрівлі, а для фронтонів підійде сайдинг або інший фасадний матеріал.

#

Порада №8Якщо Ви плануєте монтувати в карниз підсвічування, про це слід подумати заздалегідь.

#

У підшивку софітами з ПВХ найлегше самостійно встановити точкові світильники, враховуючи те, що інші матеріали потребують набагато більших зусиль.

#

Порада №9Софіти не можна зберігати на сонці!

#

Це загрожує псуванням матеріалу. Тому при покупці перевірте, щоб панелі не були пошкоджені, а перед установкою обов`язково ознайомтеся з інструкцією зі зберігання і монтажу.

#

Дотримуючись вищевикладених порад, можна з упевненістю заявити, що підшивка Вашого карнизу буде виглядати бездоганно.

#