Метал проти софіта, або Чому підшивка звису покрівлі металом уже не є модною

Досвідчені будівельники одностайно стверджують: підшивати звис металом – це минуле століття! Нині у всіх на слуху софіти з ПВХ. Давайте з`ясуємо, чому металева підшивка звису «відходить у минуле» і в чому переваги софітів з ПВХ.

Від того, який матеріал Ви оберете для підшивки карнизу, може багато залежати. Як зовнішній вигляд самої будівлі, так і правильне функціонування покрівлі в цілому. Ключові параметри, які слід враховувати, вибираючи матеріал для підшивки звису: вентиляція підпокрівельного простору, практичність, легкість монтажу, зовнішній вигляд і ціна.

Отже, проведемо невеличке порівняння матеріалів: наскільки метал чи ПВХ відповідають даним характеристикам.

#

Вентиляція підпокрівельного простору

#

Метал 0:1 Софіт

Метал має монолітну структуру, яка візуально припускає міцність і довговічність, а на ділі заважає нормальній вентиляції покрівлі.

Софіт оснащений дрібною перфорацією, котра забезпечує постійну циркуляцію повітря і в майбутньому убезпечить мешканців будинку від таких проблем, як грибок, обмерзання покрівлі взимку, пошкодження утеплювача та ін.

#
 

Практичність

#

Метал 0:2 Софіт

Метал достатньо практичний і довговічний. Але в нього є суттєві недоліки, які слід обов`язково взяти до уваги – метал піддається корозії. Тому з часом його необхідно буде підфарбовувати. Будьте до цього готові.

Софіт вважається найбільш довговічним матеріалом для звисів. Ви забудете про гниль, іржу і вицвітання! Термін служби софіта складає (увага!) 25 років. Нокаут, метал.

#
#

Монтаж

#

Метал 0:3 Софіт

Вам доведеться наймати робітників для монтажу металевих звисів – вони важкі й незручні, для їхньої установки потрібно багато сили й часу.

Софіт із ПВХ легкий, без проблем монтується на будь-якій покрівлі, незалежно від матеріалу покриття. Для його установки достатньо мінімальних умінь. При бажанні змонтувати софіт може й сам хазяїн будинку.

#
#

Зовнішній вигляд

#

Метал 0:4 Софіт

Метал виглядає непогано, особливо якщо пофарбувати його в тон даху чи будівлі. Стриманість і непомітність – ось що Ви отримаєте, вибравши метал для підшивки даху.

Досить один раз подивитися на звис, підшитий софітом із ПВХ, і Ви впевнитеся – він виглядає розкішно, дорого і престижно. Саме те, що потрібно для Вашого будинку!

#
#

Ціна

#

Метал 0:5 Софіт

В цілому метал як матеріал для підшивки даху обійдеться Вам дешевше, ніж софіт із ПВХ. Проте для визначення реальної вартості не забудьте додати до ціни металу його обслуговування (фарба, наймання робітників, оренда риштувань, якщо будівля висока, і т.п.).

Софіт із ПВХ спочатку коштує дорожче, ніж метал. Але враховуючи те, що він не потребує додаткових витрат на підтримку свого стану і бездоганно служить протягом 25 років – у результаті обійдеться набагато дешевше, ніж металевий аналог.

#

Після такого порівняння стає очевидним, чому металевий софіт втрачає популярність на ринку. Природним і розумним рішенням для свідомого хазяїна буде покупка софіту з ПВХ, який вірою і правдою служитиме йому довгі роки.