Кожен з нас мріє про те, щоб побудувати свій ідеальний будинок, в якому ви і ваша сім'я будуть відчувати себе захищено, тепло і затишно. Але на шляху досягнення своїх бажань ми неминуче стикаємося з труднощами. Що ж робити, якщо не встиг добудувати будинок, а сувора зима вже зовсім близько? Як захистити свій будинок і зробити так, щоб навесні все було «як нове»?             

Для успішної та грамотної консервації будинку, необхідно задуматися як захистити покрівлю і несучі конструкції від основного природного руйнівників: води та вітру.

Волога - утворюється в момент опадів, шляхом конденсації і в період потепління - танення снігу. Надлишкова волога здатна розмити фундамент будинку, намочити несучі стіни і дерев'яні конструкції покрівлі, що сприяє швидкому старінню матеріалів і їх гниттю.

Вітер проникає навіть в дрібні щілини, розриваючи захисну плівку, гідроізоляцію, паро- і вітрозахист. А також, задуває сторонні предмети (листя та сміття) всередину покрівлі, приміщення та інших конструкцій які залишаться без захисту.

Дуже важливо розуміти, що як би сильно ми не захищали будинок, кращим захистом буде довговічні матеріали, які призначені спеціально для цього, тому рекомендуємо все-таки захистити дах саме такими матеріалами (металевою, керамічною або бітумною черепицями).

Якщо ж часу зовсім обмаль і можливості змонтувати довговічну конструкцію покрівлі зараз немає. Необхідно скористатися деревиною – це дешевий і ефективний спосіб захисти покрівлю, дверні та віконні отвори. Дерев'яні дошки будь-яких розмірів в комплексі зі звичайним поліетиленом при правильній установці можуть досить надійно захистити не тільки від суворої погоди, але і перешкодити планам зловмисників.

Самим недооціненим пунктом в консервації будинку вважається захист карнизного звису. Це дуже важлива деталь, оскільки грамотна конструкція покрівлі складається з вентильованого каналу (постійної циркуляції повітря) і мембрани, які можуть в ході сильних вітрів і низьких температур втратити свої експлуатаційні якості і перестати нести свою пряму функцію, в наслідок чого неминуча втрата енергоефективності будинку при подальшій експлуатації.

               До того ж якщо знехтувати захистом звису даху, ви можете навесні виявити, що в будинку вже є мешканці - комахи та птахи, які в пошуках захисту знаходять затишні горища недобудованих будинків.

               Найкращий захист карнизного звису - ПВХ софіт ASKO NEO, який не тільки допоможе уберегти мембрану від сильних вітрових навантажень, а й всю конструкцію покрівлі від потрапляння в неї сміття, листя та снігу. До того ж софіт оснащений дрібною перфорацією, яка забезпечує вентиляцію підпокрівельного простору, що вбереже від утворення великої кількості конденсату, обмерзання дерев'яних елементів даху.   

Більше інформації про софіт ASKO NEO ви можете дізнатися тут https://asko.soffits.com.ua/

Святкуйте новорічні свята, приділяючи всю свою увагу родині і близьким, не хвилюйтеся про такі дрібниці як недобудований будинок!